1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Завоювавши народне визнання, створена система сертифікації сьогодні має в Україні такий же авторитет, як і прийнята в західному світі сертифікація ISO 9000. Проте , між цими системами сертифікації можна побачити істотну різницю. Якщо ISO 9000 покликана визначати якість виробничого процесу з випуску продукції , то українська система сертифікація УкрСЕПРО гарантує відповідність заявленим якостям самого продукту.

Що означає для споживача якість продукції?

Кожному без винятку споживачеві хочеться купувати безпечні продукти харчування, добротний одяг , споживати якісні послуги. І це не примха одного дня: для споживача дуже важлива стабільність якісних характеристик всіх тих товарів , які його оточують. Тому для нього має значення як сертифікація запасних частин , так і сертифікація товарів , які він купує для своєї дитини.

Наявність сертифіката показує не тільки безпеку споживаної продукції , але й наявність усталених технологічних процесів , які сприятимуть виробництву настільки ж якісного продукту завтра , через тиждень , наступного року . Купуючи вподобаний продукт повторно , споживач очікує побачити у нього вже знайомі характеристики . Відтворювати їх раз за разом і допомагає сертифікація продукції .

Що таке обов'язкова сертифікація?

Великий перелік товарів і послуг підлягає обов'язковій сертифікації. Ця процедура має на увазі обов'язкову перевірку характеристик продукції на відповідність прийнятим нормам. Обов'язкова сертифікація стає своєрідним еталоном : для виробника продукції це ідеальний шаблон для налагодження виробничих процесів , а для наглядових органів - список обов'язкових вимог , які будуть пред'являтися до продукту щодня. Адже в будь-який момент вони можуть піддатися повторному контролю .

Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації , встановлений в Україні законодавчо. Він поширюється не тільки на товари та послуги , вироблені в країні , а й на продукцію, яка потрапляє в неї ззовні. Ввезені в країну товари з цього Переліку також потрапляють під систему обов'язкової сертифікації: їм потрібне обов'язкове підтвердження відповідності існуючим в країні нормам.

Де проводиться оцінка відповідності якості продукції існуючим нормам?

Органи сертифікації , визначаючи якість того чи іншого продукту , звертаються за допомогою до випробувальної лабораторії . Саме в лабораторних умовах можливо детальне і неупереджене вивчення досліджуваних характеристик товару. Кожне таке дослідження - це чітко регламентований перелік необхідних технічних операцій , виконання яких дає точний результат.

Брати участь в оцінці якості продукції може далеко не кожна лабораторія. Придбати право на проведення випробувань у системі сертифікації можна тільки після акредитації лабораторії.

Оскільки отримання сертифікату - дуже відповідальний захід , то у органів сертифікації , як і у споживачів досліджуваного продукту , не повинно залишатися жодних сумнівів у професіоналізмі співробітників лабораторії , її технічної оснащеності та надійності методик проведення досліджень.

Неупередженість всіх лабораторних досліджень - головне , на що розраховує споживач. Адже саме на сертифікат якості , підкріплений незалежними лабораторними дослідженнями , він буде спиратися при купівлі того чи іншого товару.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn