1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Як вибрати орган сертифікації?

Дуже важливо, щоб сертифікація товарів або послуг проводилася в незалежній як від виробника, так і споживача організації. Тоді документ, отриманий за підсумками сертифікації, достовірно підтверджує, що пройшла сертифікацію продукція (послуга) дійсно відповідає встановленим на території держави вимогам.

У 1992 році, вже після розпаду Радянського Союзу, на території України почалися роботи по створенню власної системи сертифікації продукції та послуг. Сьогодні роботи з сертифікації в країні уповноважені проводити органи, що мають офіційну акредитацію в Українській державній системі сертифікації продукції (сертифікація УкрСЕПРО). Всі вони занесені до Реєстру, що у разі потреби нескладно перевірити.

Дуже важливо звернутися за послугами сертифікації обладнання або товарів саме в акредитований орган сертифікації. Адже тільки його документ матиме юридичну силу на території країни.

Що дає виробникам сертифікація їх товарів і послуг?

В цілому сертифікація продукції в Україні - це повноцінна експертиза якості. При цьому така експертиза може проводитися в різних сферах і галузях. Але в кінцевому підсумку дуже важливо, щоб органи сертифікації залишалися дійсно незалежними. У цьому випадку сертифікація виробів або послуг буде проходити в умовах об'єктивного підходу до сертифицируемого об'єкта. Сертифікуючий орган не повинен бути причетним ні до однієї з сторін, зацікавлених у проведеної сертифікації.

Який документ є підтвердженням проходження сертифікації?

Орган, уповноважений проводити сертифікацію, за результатами експертиз та необхідних досліджень, передбачених законодавством, видає заявнику відповідний документ. Таким може бути сертифікат відповідності або ж декларація про відповідність. Сертифікати відповідності можуть видаватися не тільки в рамках обов'язкової сертифікації. Виробник товару або послуги може в добровільному порядку пред'явити вироблений продукт на сертифікацію і підтвердити тим самим його високу якість.

Що таке обов'язкова сертифікація?

Обов'язкова сертифікація увазі перевірку та випробування продукції, щоб визначити її характеристики й забезпечити подальший державний технагляд за продукцією, яка пройшла сертифікацію. Законодавство України визначає Перелік тієї продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації на території держави.

У цьому Переліку також наведені коди продукції відповідно до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Відповідно, цей документ також може використовуватися і іноземними заявниками. Він допомагає їм визначити, чи потрапляють ввезені в Україну товари під існуючі в країні умови обов'язкової сертифікації. Вся без винятку продукція, включена до цього Переліку, при перетині кордону держави зобов'язана мати сертифікат відповідності, що видається в системі УкрСЕПРО. При його відсутності перетин товаром кордону попросту не допускається.

Сертифікація УкрСЕПРО підтверджує відповідність товару або послуги всім нормам, прийнятим в Україні. А, значить, гарантує їх безпеку для споживача і його довіру до пропонованої продукції. Особливо якщо сертифікація була проведена авторитетним органом сертифікації.

Що таке добровільна сертифікація?

У разі, якщо вироблені компанією товари або послуги не входять у встановлений державою список продуктів, що підлягають обов'язковій сертифікації, компанія може помітно підвищити їх конкурентоспроможність за рахунок проходження добровільної сертифікації. Сертифікація виробів на добровільній основі не настільки жорстко регулюється державою, тому проходить в порядку, визначеному в договорі між заявником і вибраним ним органом сертифікації.

Предметом добровільної сертифікації стають ті вимоги, які не входять до Переліку обов'язкових. При цьому продукт або послуга цілком можуть потрапляти і під дію вимог вищеназваного Переліку. За цими параметрами сертифікація товарів в будь-якому випадку проводиться в обов'язковому порядку. При проведенні добровільної сертифікації в системі УкрСЕПРО орган сертифікації визначає відповідність характеристик пред'явленої заявником продукції вимогам тих нормативних документів, які вказані самим заявником. Після завершення перевірки відповідності продукції існуючим стандартам вона отримує сертифікат відповідності.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn